PytaniaCo to znaczy: być zbawionym?


Być zbawionym, czyli być uratowanym. Od czego? Nie tylko od wiecznego oddzielenia od Boga w miejscu potocznie nazywanym piekłem, ale też od chorób, nałogów, lęku, depresji i każdej innej formy cierpienia.
W momencie, gdy nawiązujesz relację z Bogiem poprzez uznanie, że Jego syn, Jezus Chrystus, umarł na krzyżu za ciebie i za twoje grzechy, rozpoczyna się nowe życie. Bóg przyjmuje cię do swej rodziny jak pełnoprawnego syna, pełnoprawną córkę. Rodzisz się na nowo, jako człowiek, którego ojcem jest Autor wszechświata. Ten, do którego należy wszelka władza.
Jak myślisz, co to oznacza dla ciebie?

Jak mogę zostać zbawiony?


Zbawienie jest najbardziej niesprawiedliwą rzeczą na świecie. My ludzie jesteśmy przyzwyczajeni do wymian handlowych: coś za coś. Jeśli chcę coś mieć, muszę coś dać, coś zrobić. Jeśli chcę być zbawiony, muszę zasłużyć, muszę robić dobre rzeczy. Wymiana handlowa nie ma w sobie bezinteresownej miłości. Ale skoro Bóg jest miłością, to jak mógłby z nami handlować? On ułożył sprawy tak, aby każdy mógł zostać zbawiony. Całą cenę zapłacił Jezus Chrystus na krzyżu. Zginął po to, abyś ty mógł żyć.
Po naszej stronie pozostaje uwierzyć, że Jezus zapłacił za nas tę cenę, przyjąć to, co zrobił i wypełnić tym nasze serca. Naszą ceną jest wiara.
Biblia mówi, że „jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz” (Rz. 10:9).
Czy jesteś gotowy poddać Mu swoje życie? Zaufać na tyle, by uznać, że ma dla ciebie najlepszy plan na życie? Bóg dziś zaprasza cię, żebyś rozpoczął największą przygodę życia – życie z Nim. Jeśli jesteś gotowy, powiedz Mu to – a to, co się wtedy wydarzy, będzie nie z tej ziemi.

Co mam robić, jak zostanę zbawiony?


Cieszyć się! Właśnie wkraczasz w duchowy świat wiary. Rozpoczyna się twoja osobista, ekscytująca podróż z Wszechmocnym i kochającym Bogiem.
Pierwsze, co powinieneś zrobić, to zacząć poznawać Boga, Jego charakter i naturę. Najłatwiej zrobić to przez czytanie Biblii i rozmowy z ludźmi, którzy już przeszli część tej wędrówki. To bardzo pomaga i chroni przed traceniem czasu na ślepe uliczki.
Przed tobą będą różne etapy i wyzwania, ale jedno będzie towarzyszyć ci cały czas:  zobaczysz, że Bóg odpowiada na twoje modlitwy! Otrzymasz dostęp do mądrości, jakiej nie zna świat. Ujrzysz, że „wszystko jest możliwe dla tego, który wierzy” (Mk. 9:23) i przyjdziesz do miejsca prawdziwego spełnienia. Czy może być coś piękniejszego niż odkrycie, dlaczego zostałeś stworzony i jaki jest cel twojego życia?


Search